
Historia Bractwa ORP Warszawa – cz. V

Bractwo nasze w dalszym ciągu kontynuuje zadzierzgnięte uprzednio więzi z Bractwem Okrętów Podwodnych i Stowarzyszeniem Oficerów Rezerwy 34 pułku lotnictwa myśliwskiego i sympatyków lotnictwa. Ponadto nawiązano kontakt z Gdyńskim Forum Pozarządowym. Delegacje Bractwa ORP Warszawa brały udział w obchodach:
- 60 rocznicy powrotu do Polski Daru Pomorza, trzech okrętów podwodnych i kutra Batory
- 25 – lecia Bractwa Okrętów Podwodnych
- Dnia Wojska Polskiego


Ojczyźnie
Osiedle Babie Doły






Nasza delegacja brała udział w Obchodach Dnia Wojska Polskiego. Skład delegacji bracia: Jan Różański, Mieczysław Marciak, Lucjan Skuza, Tadeusz Gajewski.


Do tradycji Bractwa należy odwiedzanie miejsc wiecznego spoczynku naszych członków, którzy pozostają na zawsze w naszej pamięci.


Po raz 7 spotkaliśmy się aby przełamać się opłatkiem. Było to bardzo uroczyste spotkanie na, które przyjechali także nowo odnalezieni członkowie załóg okrętów ORP Warszawa /Nr burtowe 271 i 275/ po to by stać się pełnoprawnymi członkami Bractwa.
Były także wyróżnienia i tak
– Medalami Za Zasługi dla Marynarki Wojennej RP.
Zostali odznaczeni bracia: Bogusław Gruchała, Jerzy Wójcik, Marek Miszewski, Jan Różański, Wacław Wilk i Jacek Pustelnik.
– Odznaką Pamiątkową Marynarki Wojennej
Zostali odznaczeni bracia: Lucjan Skuza, Henryk Kucharski, Mieczysław Marciak, Janusz Bobiński, Jerzy Wnorowski i Arkadiusz Szczepaniak.


Grupa wyróżnionych Odznaką Pamiątkową Marynarki Wojennej

Nestor Bractwa br.Henryk Kucharski

Br. Jerzy Wójcik wręcza legitymację oraz odznakę Bractwa

Stół Wigilijny gotowy pora więc na podzielenie się opłatkiem.



Wspólny posiłek, wspomnienia i rozmowy przyjaciół.





© JP