Historia Bractwa ORP Warszawa cz.X

 

Historia Bractwa ORP Warszawa cz.X

 

Pierwszy kwartał roku 2011 to Przygotowanie Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego oraz organizacja Zbiórki Polowej, Zarząd Bractwa postanowił iż zbiórka obędzie się w okolicach miejscowości Wdzydze. Powołano grupę odpowiedzialną za organizację zbiórki, po przeprowadzeniu wizji lokalnej w kilku Ośrodkach wypoczynkowo rekreacyjnych postanowiono, iż zbiórka odbędzie się w Zajeździe Agro-Turystycznym umiejscowionym w malowniczym krajobrazie, pomiędzy trzema jeziorami we wsi Niedamowo.

Obrady Zarządu

Organizatorzy Zbiórki Polowej udają się na oględziny ewentualnych miejsc zakwaterowania.

WDZYDZE 1

WDZYDZE 2

Wybrano Niedamowo

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE

To jakże ważne dla naszego Bractwa spotkanie - rozpoczęło się od wizyty w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego im. kmdr Mielczarka.
      Po zakończeniu wizyty u nurków, część naszych członków udało się do Portu Wojennego, aby złożyć wiązankę kwiatów pod pomnikiem Patrona 3 Flotylli Okrętów kmdr Bolesława Romanowskiego, a następnie tradycyjnie pospacerować po nabrzeżach basenów portowych.
      Właściwe zebranie odbyło się jak zwykle w Oksywskim Klubie Marynarskim . Przed rozpoczęciem obrad najbardziej aktywnie zaangażowani członkowie naszego stowarzyszenia zostali uhonorowani pamiątkowymi gryfonami, dyplomami itp.
Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności ustępującego Zarządu, oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej - zgromadzenie jednomyślnie udzieliło im absolutorium. Po zakończeniu dyskusji przystąpiono do wyboru nowych władz Bractwa ORP Warszawa.

W skład Zarządu weszli:

br. Bobiński Janusz, br. Domalewski Krzysztof,
br. Frankiewicz Jacek, br. Kacprowicz Bogdan, br. Miszewski Marek,
br. Pustelnik Jacek, br. Różański Jan, br. Szczeblewski Mirosław,
br. Świderek Tomasz, siostra Wróbel Monika, br. Żygowski Ryszard.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli:

br. Juźwik Bogdan, br. Szczepaniak Arkadiusz br. Zadora Kazimierz

Na pierwszym posiedzeniu ukonstytuował się Nowy Zarząd:

  • Prezes Bractwa: br. Marek Miszewski
  • Wiceprezesi: br. Janusz Bobiński, br. Tomasz Świderek
  • Sekretarz: br. Krzysztof Domalewski
  • Skarbnik: br. Jan Różański
  • Członkowie: br. Jacek Frankiewicz , br. Bogdan Kacprowicz br. Jacek Pustelnik,
    br. Mirosław Szczeblewski siostra Monika Wróbel, br. Ryszard Żygowski

Komisja Rewizyjna:

  • Przewodniczący: br. Bogdan Jóźwik
  • Członkowie: br. Arkadiusz  Szczepaniak, br. Kazimierz Zadora

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy usiedli do wspólnego stołu by posilić się i pogawędzić "Jak to drzewiej wśród morskiej braci bywało"

VII ZBIÓRKA POLOWA

Migawki


No to wyjeżdżamy do Niedamowa


Jeszcze tylko chwileczkę


W oczekiwaniu na zakwaterowanie


Wycieczka do miejscowości Wdzydze

Ognisko

Migawki

Do następnej zbiórki !!!


Poprzez  stały udział w uroczystościach  państwowych, wojskowych i regionalnych przedstawicieli Bractwa ORP Warszawa podkreślamy chęć uczestnictwa w życiu naszego kraju i regionu.

ŚWIĘTO STOWARZYSZENIA LOTNIKÓW 34 PUŁKU LOTNICTWA MYŚLIWSKIEGO

Migawki

ŚWIĘTO MARYNARKI WOJENNEJ RP

Migawki

15 SIERPIEŃ 2011

PIŁSUDCZYCY

Migawki

    W związku z 30 rocznicą powstania Bractwa Okrętów Podwodnych został wręczony na ręce Prezesa Bractwa OP pamiątkowy grawerton.

Podczas wyjazdowego posiedzenia na zaproszenie Braci Józefa Zaporowicza i Tadeusza Morzyńskiego, przedstawiciele Zarządu w osobach Honorowego Prezesa Bractwa Br Jerzego Wójcika, Prezesa Bractwa Br Marka Miszewskiego, Br Jana Różańskiego i Br Jacka Pustelnika, odwiedzili ich w dniach 23-25 września w Miejscowościach Białośliwie oraz Wyrzysk.

Migawki


11 ROCZNICA POWSTANIA BRACTWA ORP WARSZAWA

12 październik to dzień w, którym Bractwo nasze otrzymało osobowość prawną, to dzień Święta Bractwa.  Jak co roku po  złożeniu na  trójmiejskich nekropoliach  hołdu   "Tym, którzy odeszli na wieczną  wachtę",wszyscy spotkaliśmy się w Oksywskim Klubie Marynarskim. Naszą skromną uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP w osobach Marszałka Mariana Edmunda Ząbka i Brygadiera Stanisława Władysława Śliwy. Dwóch naszych braci zostało udekorowanych Honorowymi Złotymi Krzyżami Związku Piłsudczyków RP, są to bracia Janusz Bobiński oraz Jan Różański.
Podkreślić należy tu fakt połączenia Święta Bractwa ORP Warszawa z 30 - tą rocznicą odejścia do rezerwy z pokładu okrętu rocznika marynarzy 1978 - 15-10-1981.

Migawki

11 Listopada Dzień Niepodległości

Delegacja Bractwa ORP Warszawa składa wiązankę kwiatów podczas uroczystości Na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

© J.P.